Jaký byl rok 2023, aneb bilancuji...

Každoroční bilance roku je tu. I když letos vlastně není moc co bilancovat.  Již druhým rokem jsem tak nějak vyhořelá. Hledám trochu jinou náplň práce. Macramé mě stále baví, ale tak nějak už delší dobu cítím, že svůj obchůdek potřebuji něčím oživit nebo zkrátka udělat něco jinak, něco navíc. Ovšem stále tak trochu tápu co. Trh je přesycen a ekonomická situace taková, jaká je. Ono to snad ale přijde.

Navíc se tento rok tak trochu měnil i můj zaměstnanecký stav. Kromě částečného úvazku (který dělám z domu a měl mi od roku 2024 končit) jsem si (trochu s předstihem a místo něj) přivzala ještě hlavní pracovní poměr. Shodou okolností v jednom ekostředisku, pro které jsem dělala kurzy a vždy tam byla skvělá atmosféra. Bylo to takové náhodné, ale o to intenzivnější a super. Jsem za to ráda, ale práce je tedy teď tak trochu víc, než je zdrávo. A to nepočítám mé aktivity v zastupitelstvu. No, já si holt umím naložit. 

   IMG_0665

Ale zpět k revizi letošního roku. Jaro bylo tradičně ve znamení kurzů různých druhů. Jak macramé (letos jsme poprvé s holkama dělaly macramé prostírání), tak i tvoření dekorací z přírodnin (Velikonoce). To právě pro moje aktuálně „domovské“ ekocentrum. Léto trošku oraz, i když pro mě zaučování v nové práci. Potom vytoužená dovolená u moře.

                               IMG_1039   IMG_1046

                        IMG_1560 IMG_1563

                                      DSC_0547    DSC_0490

V průběhu roku jsem také ukončila převážnou část výroby úložných košů a kabelek. Dodavatel změnil složení materiálu a ten už není tak pevný, jak býval. Jiný podobný, ze kterého by se dalo šít (a stroj ho prošil), jsem nenašla. Na webu mám tedy posledních 6 košů za sníženou cenu k doprodeji. (Pouze hnědé a modré jsem ještě schopna ze zbylých zásob došít.) Šedé, černé a velbloudí už ne. Koukněte tady a ulovte poslední kousky.  

                             kose   DSC_4293ps

Podzim a zima pak opět plné kurzů a tvoření macramé ozdob. Kurzy s vánoční tématikou mám hodně ráda. Ve vzduchu jsou už cítit Vánoce a člověk má tak hned lepší náladu.  Jsem ráda, že už mám své věrné kurzistky, které si mě zvou na kurzy pravidelně.  Vždy jen vymýšlíme, co budeme tvořit tentokrát.

                   IMG_6509  IMG_6510

       DSC_8571  IMG_6034

                                          IMG_5840 IMG_5841  IMG_6433

Se sklonkem roku jsem se také dozvěděla, že musím omezit mé skladové zásoby. Jednu část skladu musím pustit pro jiné účely majitele, takže během tohoto týdne už proběhlo malé přesouvání. Naštěstí nemám moc věcí skladem. Ale toho obalového materiálu, toho je dost. 

A co příští rok? Kdo ví. Poslední prosincový týden jsem poslouchala různé výklady a vypadá to, že pro zrozence znamení Býka to bude byť turbulentní (už ne, prosím ), tak i přesto příznivý rok. Tak se těším a sama jsem zvědavá, co přinese.

Děkuji všem za přízeň a v roce 2024 na viděnou. Ať se vám daří na všech frontách!