Velikonoční dekorace s vajíčky na různé způsoby

Z50_6461

Jaro. Pro mě nejhezčí období roku. Sluníčko je na obloze vidět čím dál častěji a já mám po dlouhé zimě vždy hned lepší náladu. A tak se vždy hned po odstrojení vánočního stromečku těším na jarní a velikonoční dekorace.

A pár jsem jich připravila i pro vás. A všechny jsou o vajíčkách, jak jinak.

Dlouho jsem hledala a nemohla najít větší drátované vejce k dekoraci. Až jsem našla. Mám jen pár kousků, ale můžete je mít i vy. Větší či menší, dle libosti. Tyhle drátované polotovary si můžete dozdobit větvičkami, výfuky, cibulkami, peříčky, zkrátka tím, co najdete venku. Upevňujte vázacím drátkem nebo tavnou pistolí.

Z50_6563

A protože miluji dřevo, neochudím vás ani o dřevěná vajíčka. Mám je ve dvou velikostech - větší a menší. A nejen v barvě přírodní, ale i v barvě bílé. S dřevěnými vajíčky krásně doplníte dekorační misku, která může být klidně jen z obyčejných výfuků. Stejně tak, jako to dělám já. Při vaření si vyfouknu vajíčko, to lehce potřu lepidlem a přiložím peříčko. Peříčko se hned "chytne" a vy máte krásnou dekoraci hned hotovou. 

Z50_6458

Z50_6481

 Dřevěná vajíčka jdou díky plošce lehce postavit, takže vám dobře poslouží i tak. Třeba v kombinaci s vázou nebo jinou dekorací (slepičkou, zajíčkem apod.).

Z50_6579

Zdobení přírodninami je stejně nejkrásnější zdobení, které můžete vajíčkům a Velikonocům dát. V lese nasbírejte trochu mechu a větviček. Z toho můžete vytvořit hnízdečko pro vajíčko. Doma si při vaření vyfoukněte pár vajíček a máte hotovo. Vajíčka můžete polepit právě těmi peříčky. Koukejte, jak krásně pak vypadají. Nebo je můžete omotat jemnými provázky.

aaZ50_8679

 

Nebo si výfuky pomalujte. Použijte třeba obyčejný lak na nehty nebo černý lihový fix. Nebo je omotejte slabým provázkem a doplňte o nějakou tu přírodninu. V tomto článku se podívejte jak na to.

Z50_6577

Slabý 1mm provázek: zde

Peříčka: zde

Z50_6602

 

Do kolekce jsem nakonec zařadila i dekorativní ubrousky na tzv. ubrouskovou metodu. Tu všichni určitě moc dobře znáte.

  • Stačí vám jen lepidlo, štěteček a ubrousek a máte hotovo.
  • Vybraný tvar pečlivě a opatrně vystřihněte, vajíčko si potřete lepidlem.
  • Z vystřiženého ubrousku strhněte jednu až dvě spodní bílé vrstvy a pouze tu první svrchní vrstvu opatrně nalepte na vajíčko.
  • Vyhlaďte lehce prstem nebo štětečkem do hladka a můžete znovu potřít lepidlem. Lepidlo není na vajíčku vidět. Lepidlo je nejlepší Herkules nebo jemu podobné.
  • Z jednoho ubrousku polepíte hned několik vajíček. Určitě vyjde levněji než klasické polepky na vajíčka.
  • Ubrousky stojí pár korun. Ty vyobrazené u mě najdete zde.

Z50_6650  

 Jak zdobíte vajíčka nebo výfuky k dekoraci u vás doma vy? Pochlubte se ...